EET aneb Babišova cesta na výsluní

 

Doufám, že alespoň někteří občané si uvědomují jakou moc má pan kapitalista Babiš. Těším se až začnou krachovat konkurenční firmy pana Babiš, neboť data, které nyní bude mít pan Babiš k dispozici budou velmi zneužitelná. Samozřejmě legislativně to bude v pořádku, o tom jsem přesvědčen. Je smutné, že mnoho obyvatel absolutně nerozumí tématu, protože většina lidí jsou …. (nechci být vulgární) a když se jim řekne, takhle to musí být tak si to vyloží: tak to bude. Zmocněná média jim cpou do hlavy blbosti a oni slepě přikyvují: “hele Máňo, musíme si brát účtenky, dostaneme koblihy zdarma”.

 

Víte jak zlikvidovat konkurenci? Práskat práskat práskat… ve 21. století se budou používat praktiky StB (komunistická StB, s níž měl Babiš údajně spojitost – soudem, díky svým skvělým právníkům neopravněnou, tuto vlastnost čile využívala. Kupříkladu na přelomu let 59 a 60 měla okolo sto tisíc spolupracovníků). Jestliže budu chtít někoho zlikvidovat, tak budu neustále vyplňovat online formulář – např. 5-krát za den. Jak můžu 5-krát za den formulář vyplnit, jestliže jsem stejná osoba? Vždyť nejsou potřeba doložit žádné informace o osobě, která formulář vyplňuje.  Věřte, že až bude mít firma po 10-té kontrolu v měsíci, tak bude jeho majitel natolik otráven, že raději zavře!

 

Stát tvrdí: “jsi zloděj, dokaž, že nejsi”

Co je to za hloupý aspekt? Tím chcete říct, že já Vám musím prokázat, že všechny daně odvádím a za to si na vlastní náklady, kompletní změnu účetnictví (školení, investovaný čas) a další buzeraci zaplatit ze svých peněz? Úsměvné… Nejraději bych Vám vystavil fakturu na všechny vzniklé náklady spojené s elektronickou evidencí tržeb.

 

restaurace-sedlbauer-v-cachrove

Na obrázku můžete vidět parte zrušené restaurace pana Ježka. Osobně jsem restauraci několikrát navštívil, vařilo se zde pro radost, např. pokud všechno bylo snědeno, dostala se sladká maličkost. Velmi příjemné a přátelské prostředí. Vhodná ukázka vládní byrokracie, neboť tato restaurace vařila pro radost, nikoliv pro ohromné výdělky a neodvádění daní (zcela jistě by všechno vypadalo jinak – např. majetkově). Teď Vám ale pane Babiši tyto zavřené podniky žádné daně nepřinesou, naopak budete financovat nově nezaměstnané občany a k Vašim miliardovým nákladům na možnost spuštění EET přibudou další náklady. Ty samozřejmě nikde zveřejňovat nebudete, jelikož média budou uvádět pouze nárůst výběru daní, který díky vzrůstající české ekonomice stejně bude.

 

 

Avšak neustále si říkám proč to pane Babiši děláte? Je pravda, že díky politice máte neskutečně mnoho nových kontaktů, díky nímž jste se s Vašim byznysem roztahal téměř po celé Evropě, legálně zlikvidoval (prodej pod nákupem apod..) již mnoho svých konkurentů… To nemáte dost? To chcete pořád víc? Je to cesta jak zlikvidovat ty, u kterých se Vám to doposavad nepodařilo? Chápal bych, kdyby jste chtěl zamezit praní černých peněz, ale proč těsně před spuštěním dáváte výjimku pro malé podniky do obratu 250000 Kč? Už vidím, jak vietnamský večerky budou mít každý 10 s.r.o.-ček a budou fungovat bez EET stále. Logiku některých bodů skutečně nechápu, zároveň stejně jako proč Vy, jakožto druhý nejbohatší člověk ČR to celé realizujete, když to zapotřebí vůbec nemáte…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *