Nekalá soutěž? Česká síť, s.r.o. nebo PilsFree, z.s.?

Přišel mi na soukromou adresu email, který poukazuje na nekalou soutěž sdružení Pilsfree. Dnes jsem zpětně na email odpověděl a požaduji podložené důkazy, tak uvidíme kde je pravda.

Citace emailu doručeného 24. června 2015 15:20:

Dobrý den Vážený Plzeňane,
chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s likvidačními praktikami v Plzni.

Podnikám už 20 let a z toho spoustu let jako Internetový poskytovatel. Již 16 let poskytuji bezdrátové připojení, ale s tím, co se teď děje v Plzni a okolí, jsem se ještě nesetkal.

Začalo to tím, že nám někdo vzal optický kabel v kolektorech horkovzdušnou pistolí. Vedle vznikla zatavená optická spojka nejmenovaného plzeňského sdružení. Samozřejmě jsme tento problém hledali delší dobu. Museli jsme navařit nový kus poškozeného kabelu, což zabralo hodně práce a času.

Upozorňuji, že se takto děje v podzemních kolektorech, kam mají přístup jen nájemci – což jsme my Česká síť, Aitex a PilsFree. Mimo to velcí poskytovatelé jako UPC a O2, dále plynárny, ČEZ, vodárny a teplárny. V tomto místě máme kabel jen my, PilsFree, UPC a O2.
No nic, mávli jsme nad tím rukou a řekli si mladická blbost.

Dále se to stupňovalo. Dne 19.4.2015 došlo k naříznutí optického kabelu na konci trubky a jeho pečlivé schování zpět do trubky. Toto jsme i s pomocí OTDR měřáku hledali dva dny. Bylo to velice důkladně schováno. Přetahovali jsme velký kus kabelu a prostě diverzní akce par excellence.

Akce pokračují. V červnu na novém bodě v Třemošné došlo ze strany PilsFree k odpojení el. energie z naší rozvodné krabice a hlavně k neoprávněné manipulaci s naší anténou a její rozlazení. Proč? Protože PilsFree tam má podepsanou rok smlouvu, ale nezačali tento bod využívat. My smlouvu podepsali před měsícem a hned jsme nainstalovali zařízení. A co se nestalo? Najednou tento bod potřebuje i sdružení a nainstalovalo tam i svoji technologii. A protože je ale nenapadlo nic lepšího, přendali naše zařízení. Podle telekomunikačního zákona je trestným činem manipulace nebo poškození telekomunikačního zařízení veřejného telekomunikačního operátora. My jsme veřejný telekomunikační operátor a z tohoto titulu máme sice povinnosti vůči státu, ale i svá práva. Při neoprávněné manipulaci nebo poškození se jedná o trestný čin a to již od výše škody 0,- Kč.
Tím mafiánské praktiky neskončily. Dne 15. 6. 2015 v 10:14 někdo v kolektorech udělal uzel na našem optickém kabelu. Byly jsme nuceni podat další trestní oznámení. Došlo k přelámání všech vláken v tomto kabelu.

Zamyslete se, zda chcete být členy sdružení, které úmyslně porušuje zákon a likviduje zcela nevybíravě konkurenci. Není to tím, že naše společnost nabízí lepší a kvalitnější služby pro Vás?

Jedna věc mě na stránkách sdružení obzvláště zaujala:

Výňatek ze stránek sdružení: PilsFree není poskytovatelem veřejných služeb elektronických komunikací ve smyslu zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Naším cílem není profesionálně poskytovat Internet a standardní služby s tím související (instalace, servis, garance rychlosti připojení či dostupnosti apod.).

Nechápu tedy, proč jim potom vadí, že někdo poskytuje služby řádně a kvalitně včetně servisu do 24 hodin, servis na klíč a k tomu za stejné peníze, ne menší peníze. Protože my jsme plátci DPH, kdežto sdružení ne. Naše základní služba sice stojí 303 Kč měsíčně, ale z toho 52 Kč odvedeme státu, zbude nám tedy 251 Kč. Sdružení inkasuje 300,- Kč a neplatí DPH.
Navíc si můžete pořídit kabelovou televizi, kouzelnou televizi, zapůjčení set-top-boxu a to vše včetně internetu 100 Mbit za 499,- Kč. Kouzelná televize znamená, že se můžete na televizi dívat nejenom v televizi, ale i na počítači, tabletu, mobilu nebo notebooku, ale navíc máte všechny kanály automaticky nahrané a můžete se podívat na cokoliv, co dávali před 7 dny. V pořadech si můžete přetáčet vpřed i vzad, máte k dispozici pauzu a není problém přetočit nezáživné části vysílání.
Nebo konkurenci vadí naše nabídka neomezeného volání kamkoliv v ČR za 399,- Kč popřípadně i s 1,5 GB mobilních dat jen za 449,- Kč.

Netuším, ale takto jak bojuje sdružení nečestně a nefér, se nechová žádný komerční provider. Fotky jsou na www.ceskasit.eu/foto a jestli chcete o čemkoliv vědět více jsme Vám k dispozici na tel.: 777 48 48 94 nebo 777 48 30 40 popřípadě na e-mailu: info@ceskasit.cz.

Podporujeme hendikepovaného borce, více o něm a jeho různorodých aktivitách na nohy.estranky.cz.

Pokud si nepřejete dostávat nové informace, stiskněte http://www.ceskasit.cz/kontakt a odhlaste odběr novinek.

Moje reakce na tento email 25. června 2015 14:09

Vážená společnost Česká síť, s.r.o.,

chtěl bych se zeptat jakým způsobem máte utvrzené Vámi korespondovaném emailu fakta, která tvrdíte. Dle mého názoru se jedná nekalosoutěžní jednání.
Jsem zákazníkem občanského sdružení Pilsfree a SPfree, dále využívám služeb firem UPC, o2 či T-mobile a u všech těchto společností využívám službu.
Všude jsou služby odlišné, nicméně tvrzení, které vy uvádíte veřejně, máte zcela jistě podložené důkazy.
Já osoba, která nemá žádnou spojitost s firmou Pilsfree, na kterou poukazujete, bych chtěl vysvětlení ohledně poškozování Vaší firmy.
Nerad bych měl jakoukoliv spojitost s firmou, která používá nekalé obchodní praktiky.

Prosím o zaslání prokazatelných důkazů. Děkuji

Firma Česká síť, s.r.o. mlží, můj mail ze dne 28. června 2015 14:23 korespondovaný firmě Česká síť, s.r.o.

Vážená společnost Česká síť, s.r.o.,

bylo by vhodné reagovat na mé otázky.
Nejen mě by zajímalo, zda Vaše společnost uvádí (ne)pravdivé informace.
https://blog.jankaspar.cz/nekala-soutez-ceska-sit-s-r-o-nebo-pilsfree-z-s/

S pozdravem Jan Kašpar

Aktualizace 9.7.2015
Jelikož se společnost Česká síť, s.r.o. nadále k publikovanému článku nevyjadřuje, každý čtenář si musí udělat svůj názor. Dle mého se jedná o nepravdivé informace, které jsou záměrně korespondované na emaily uživatelů sítě Pisfree, viz. tisková zpráva.

Dagon (ombudsman) – 25.6.2015

V těchto dnech někteří z našich členů obdrželi, a další členové možná ještě obdrží, elektronickou poštou nevyžádanou zprávu z e-mailové adresy info@ceskasit.cz obsahující údajné zkušenosti s likvidačními praktikami v Plzni.

Zapsaný spolek PilsFree se od těchto údajných praktik distancuje. Informace v této nevyžádané zprávě uvedené jsou ve vztahu k zapsanému spolku PilsFree nepravdivé a lživé. Spojování zapsaného spolku PilsFree s technickými či jinými problémy datové sítě společnosti Česká síť, s.r.o. je absurdní. Vzhledem k dalšímu obsahu této nevyžádané zprávy, který je nevyžádaným obchodním sdělením, považuje zapsaný spolek PilsFree tuto zprávu za nevhodný způsob „marketingu“ a jako takový za nepřijatelný. Z tohoto důvodu podnikne zapsaný spolek PilsFree veškeré možné kroky vedoucí k zajištění ochrany dobrého jména.

V interní strategii a stanovených cílech zapsaného spolku PilsFree není likvidace jiných datových sítí, natož úmyslné porušování zákonů.

Zapsaný spolek PilsFree doporučuje všem členům, kteří obdrželi tuto nevyžádanou zprávu, příp. členům, kteří tuto nevyžádanou zprávu ještě obdrží, a kteří považují tuto nevyžádanou zprávu za nevybíravé obtěžování, využít svého práva a podat stížnost na nevyžádané obchodní sdělení Úřadu pro ochranu osobních údajů, viz https://www.uoou.cz/stiznost.asp.

Odeslaný email dne 9. července 2015 22:25
Vážená společnost Česká síť, s.r.o.,

s ohledem, že Vaše společnost není schopna mne v průběhu 14 dní odpovědět na otázky ohledně důkazů, považuji Vámi korespondovaný email s uvedenými fakty za zcela vymyšlený, zkreslený a úmyslně publikovaný proti konkurenční společnosti Pilsfree.

Doporučuji si zákazníky získávat kvalitou poskytovaných služeb a ne praktikami, které aktuálně používáte viz. https://blog.jankaspar.cz/nekala-soutez-ceska-sit-s-r-o-nebo-pilsfree-z-s/

S pozdravem Jan Kašpar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *