Nejlepším internetovým prohlížečem je Opera

Proč zrovna Opera? Vždyť Internet Explorer 7 (dále jen IE) je nejpoužívanějším prohlížečem. Jenže zde neplatí čím více používanější tím také lepší. Co si budeme povídat IE7 není špatný prohlížeč (nejlepší IE jaký byl) ale jsou zde mnohem lepší, kompatibilnější a rychlejší prohlížeče než je Internet Explorer.
Hodně lidí používá Firefox, který je mnohem lepší než IE a má velkou podporu se spousty doplňky ke stažení ale nejlepší prohlížečem je Opera v aktuální verzi 9.52. Proč je Opera nejlepší? Odpověď je jednoduchá, má mnohem větší použitelnost s více funkcemi (emailový klient, blokování reklamy, stahovací klient – BitTorrent a třeba i ukládání hesel – už to též okopíroval Firefox i IE), má mnohem hezčí design (dnes ale u všech prohlížečů je možnost vzhled změnit) a je mnohem rychlejší.

Tím nejdůležitějším ale je, že programátoři využívají především Operu kvůli její nejlepší kompatibilnější. Zatím jen ojediněle se mi stalo, že Opera nezobrazila tak jak by měla. Dalším plusem pro Operu je, že je mnohem méně rozšířená a tím je na ní méně bordelu (virů, trojáků,..).

Protože programuju tak potřebuju často vyzkoušet kompatibilitu všech prohlížečů, proto mám v počítači 4 internetové prohlížeče (IE, Firefox, Operu a Safari). A ze zkušeností vím, že nejvíc problémů je právě s IE7 a co potom IE6? To je ještě horší. Naštěstí uživatelů s IE6 je už poměrně málo.
Co se týká rychlosti tak jednoznačně vede Opera.
Jediný v čem je lepší firefox tak ten má mnohem více dostupných pluingů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *