Vall-I (Wall-E), žádný obyčejný robot

Vall-I není žádný obyčejný robot ale robot, který byl součástí programu na úklid a vyčištění Země, aby byla opět obyvatelná. Jenže projekt selhal a VALL-I je poslední takový robot, který na Zemi zbyl a všechna práce zůstala pouze na něm. Po dlouhá staletí provádí jeden a ten samý zadaný úkol.
Jenže jednoho dne se vše změní, když se objeví EVE, robot vyslaný z družice, která přiletěla zjistit stav úklidových prací. VALL-I pozná, co je to láska.
VALL-I hezoučce a miloušce žvatlá, koulí oči a publikum zas jihne jak u prvních krůčků vlastního miminka. On vlastně nemá, co by jiného nabídl, nemluví, jen tak trochu, a díky jeho očím, ukápne nevinná slzička snad každému, kdo se na něj podívá a bude mít pro něj pochopení.
Vznikl další animák, který se zasloužil být sledován, s propracovaným scénářem dokázal, že i bez textu se z něj dokáže stát velký film.
Sami se můžete podívat na Trailer

Mě se Vall-I líbil moc a všem doporučuji jít se na něj podívat, je vhodný i pro děti.
Pixaru se povedlo skvělé zpracování každého detailu, podle mě ovšem jednoduchou zápletku neskutečně natáhl a závěr kdy se lidé vrátili na zem moc uspěchal. Dávám 90% ;-)

5 odpovědí na “Vall-I (Wall-E), žádný obyčejný robot”

  1. Zkus někde sehnat starší film Číslo 5 žije a zjistíš, že celý robot Vall-I je kopie. Když už okopírovali ‘gesta’ z hraného originálu, tak si aspoň mohli vymyslet originální vzhled.

  2. Jo s tím souhlasím. Číslo 5 žije tak to je “přesná” kopie akorát v animovaný podobě. Kolik novodobých dětí ale zná číslo 5. Právě toho využili tvůrci a vytvořili pro děti animovanou pohádku s “kukučem” čísla 5. Také se jim to povedlo, mě se líbí Vall-I moc ;-)

  3. Ve skutečnosti to tvůrce Wall-eho hrozně štve, že ho všichni srovnávají s číslem 5. Jo, je tam veliká podoba ale na ten “kukuč” přišel jeden z producentů když si při lovu všiml, že různými pohyby kukátek dalekohledu dostává různé výrazy. Je to i na csfd.

  4. nechápu o co vám de no tak se možná vall-i a robot č. 5
    podobají. jste fakt debilové že se kvůli takové věci hádáte

  5. To se nikdy nesmí stát!!!!!!! Indiáni by z toho brečeli. To takový Yakari je oproti tomu úplný opak. Ale nesmíme se zamořit odpady! Tohle varování přináší ten film.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *